خانه تکانی ذهن

 

به گل سرخ بیندیشید، از لحظه ای که غنچه ای کوچک است تا زمانی که کاملا می شکفد و حتی لحظه ای که آخرین گلبرگش می افتد همواره زیبا و کامل است و همواره در حال دگرگونی ، ما هم همین گونه ایم، همیشه عالی و کامل و همیشه در حال دگرگونی.


حالا زمان اینه که گذشته ی خودمون و نگاه کنیم، بعضیا خونه تکونی ذهن و خیلی دردناک میبینن، اما اصلا لازم نیست اینطوری بهش نگاه کنیم، قبل از خونه تکونی ذهنی باید به اعتقادات قبلی خودمون نگاه کنیم.

اگر بخواید اتاقی رو کاملا تمیز کنید هر چیزی رو که تو اونه در میارید و نگاه میکنید، به بعضی چیزا با علاقه، گرد و خاکشون و میگیرید و خوب برق میندازید، می بینید بعضی چیزا به تعمیر نیاز دارن، پس یه فهرست تهیه میکنید که کارایی که لازمه رو انجام بدید، بعضی از چیزها از کار افتادن و دیگه قابل استفاده نیستن، وقت اون رسیده که اونا رو کنار بذارید و دور بندازید.مجله ها و روزنامه های کهنه و بشقابهای کاغذی مصرف شده رو با خیال راحت میشه دور انداخت. برای تمیز کردن اتاق لازم نیست عصبانی بشیم!

خونه تکونی ذهنی هم همینه، برای دور انداختن چند اعتقاد کهنه و قدیمی لازم نیست عصبانی بشیم، بذارید با همون آرامشی که بعد از خوردن غذا ، خرده ریزها رو جمع میکنیم و تو ظرف آشغال میندازیم اونها رو هم به همین آسونی دور بندازیم.شما حاضرید برای درست کردن غذای امشب، تو زباله های دیشب خودتون دنبال غذا بگردید؟ حالا حاضرید با گشتن تو آشغالهای کهنه ی ذهنی تجربه های فردای خودتون و به وجود بیارید؟

 

اگر فکر و عقیده ای به دردتون نمیخوره بذارید راهش و بگیره و پی کارش بره. هیچ قانونی نمیگه اگه روزگاری به چیزی عقیده داشتید این اعتقاد رو تا ابد همراه خودتون بکشید.

 

/ 6 نظر / 97 بازدید
فیروزه

سلام و وقتت به خیر. استفاده کردم خیلی ممنون.

احمد حقیقی

سلام از اینکه به وبلاگم سرزدی و نظر دادی ممنون ...... برای تبادل لینک آماده ای؟؟؟؟؟

مینا

[ماچ] چقدر خووووووووووووب

هدی

به نظر من اعتقاد مثل خورده غذاها نیست . مثل یه پارچ آب خنکه که باید مواظبش باشی و توش یخ بندازی تا ذهنتو خنک کنه اما خاطرات و تجربه های بد همون خرده غذا ها هستن که باید بریزیشون دور

مسعود جعفرزاده

درود. دعوتی به خوانش و نقد پنجمین برگ از برگ های پاییزی، بنام پرواز. [گل]

مسعود جعفرزاده

راستی با افتخار لینکتون کردم، اگه مایل بودید میتونید منو با نام برگ های پاییزی(مسعود) لینک کنید.